A hőszigetelő üvegek alkalmazásával energia megtakarítást érhetünk el. A hőátbocsátási tényező (k) csökkentésével a többlet beruházás költségei középtávon megtérülnek, csökken a környezetszennyezés. A hősugarakat visszaveri a helyiség belseje felé, megakadályozza a meleg kiáramlását. Megszűnteti az ablakok közelében a hideghatást. Más üvegtípusokkal kombinálva is alkalmazható, valamint több rétegben összeépítve a hőátbocsátási tényező tovább csökkenthető.
Lényeges szempont a hővédelem mellett a megfelelő napvédelem biztosítása is. A napvédelmet biztosító üvegszerkezetek csökkentik a belső térnek a napsugárzás hatására bekövetkező túlzott felmelegedését. Alkalmazható napvédő termékcsoportok az anyagában színezett üvegek (parsol üvegek) és a keménybevonatos reflexiós Stopsol üvegek.
A fényáteresztés, a K és g-érték mellet gyakori igényként jelentkezik a nyugalom és a biztonság, melyet a megfelelő zajvédelem, továbbá az edzett és/vagy ragasztott biztonsági üvegek biztosítanak. A polivynil-butil fóliával ragasztott üvegek az építészet olyan régióiban használatosak, ahol az esztétikus üvegfelületek nagy fizikai igénybevételnek vannak, illetve lehetnek kitéve.